Volei masculin. Divizia A1. Tigrii au pierdut disputa cu Dinamo

Echipa noastră a început mai bine partida din sala Dinamo și și-a adjudecat primul set cu scorul de 26-24. Din păcate, au urmat trei seturi în care Tigrii nu au știut să gestioneze finalurile de set și victoria le-a revenit gazdelor.
Cu 13 puncte acumulate, băieții lui Iulian Pîslaru rămân pe poziția a 8-a a clasamentului.
În runda următoare, CSM-ul va da piept cu ultima clasată,VCM Piatra Neamț. Partida va avea loc sâmbătă, de la ora 18:00, în sala Unirea din Dobroiești.
Se anunță o partidă interesantă ținând cont de forma arătată de nemțeni în returul campionatului, 7 puncte din 9 posibile.
Dinamo Bucureşti-CSMB 3-1 (24-26, 29-27, 25-21, 25-18)
CSMB: Greg Sukochev 1 pct, Mark Dusharme 18 pct, Robert Vologa 12 pct, Veniamin Aldea 5 pct, Denis Sinţov 12 pct, Cătălin Miron 13 pct şi Frederico Teixeira (libero). Au mai jucat: Marius Iftime şi Gabriel Bontea 8 pct. Antrenori: Iulian Pîslaru şi Marian Rădulescu
Dinamo: Ionuţ Manda 1 pct, Cristian Chiţigoi 5 pct, Marius Şoloc 14 pct, Bogdan Mureşan 13 pct, Ionuţ Harbuz 16 pct, Ştefan Romanescu 10 pct şi Doru Gimeş (libero). Au mai jucat: Alin Bălan 9 pct şi Alexandru Trică. Antrenor: Daniel Rădulescu