Volei feminin. Tigroaicele, de neoprit! 6 zile, 3 victorii, niciun set pierdut!

Formația noastră a încheiat sezonul regulat cu o victorie, la Lugoj, pe terenul unei formații incomode. Obosite după două meciuri și un drum lung, fetele noastre au început mai greu partida și s-au văzut conduse cu 14-7 și 16-9. A urmat o cursă de urmărire, iar setul le-a revenit tigroaicelor, care s-au impus cu 31-29.
După un set doi câștigat la pas, a urmat un set trei disputat, însă tot echipa noastră a fost mai inspirată pe final de meci, impunându-se cu 25-23.
Cu această victorie, CSMB-ul urcă pe locul doi până luni, când Târgoviștea joacă la Dinamo București.