Volei feminin. Succes categoric si tigroaicele castiga bronzul!

În ultima partidă a sezonului, fetele lui Francois Salvagni au trecut clar de Știința Bacău și au obținut medaliile de bronz. Cel mai disputat parțial a fost primul, în care oaspetele au condus până la 21-19, însă tigroaicele au jucat mai exact pe final de set și s-au impus la 23. A urmat un adevărat recital de volei, oferit de echipa noastră, care a câștigat la 15 și la 14, pentru un 3-0 categoric.
La finalul partidei, tigroaicele au primit cupa și medaliile de bronz. Este a treia medalie cucerită de voleibalistele noastre care au avut un sezon foarte bun: câștigarea Cupei Challenge, finală de Cupa României și locul trei în campionat.
Artizanele acestor succese sunt: Giulia Pincerato, Diana Tătaru, Roxana Bacșiș, Florentina Ivanciu, Laura Pihlajamaki, Georgiana Faleș, Tamara Susic, Jasna Majstorovic, Mariya Karakasheva, Diana Cărbuneanu, Adina Roșca, Jole Ruzzini și Mihaela Ozun.