Volei feminin. Golden Tigers! Formatia noastra este in sferturi!

Ce meci, ce atmosferă, ce suporteri, ce echipă, ce victorie și peste toate, o superbă calificare în sferturile Cupei Challenge. Acolo unde vom da peste Wiesbaden din Germania.
Până atunci, trebuie să savurăm această frumoasă victorie obținută de niște tigroaice adevărate, niște tigroaice de aur.
Revenind la joc, echipa noastră a jucat exact și s-a impus cu 3-1. Urma partea cea mai dificilă, setul de aur. Și ce set a fost. S-a mers cap la cap până la 7 egal, iar de aici a început nebunia. Fetele noastre s-au desprins la 12-9, însă elenele au revenit spectaculos și au preluat conducerea 13-12.
Fetele noastre nu au cedat și au realizat trei puncte consecutive care au aruncat sala în aer.
Suntem în sferturi. Bravo CSMB! Mulțumim suporterilor noștri! Spectacol la superlativ!
CSMB-Olympiacos Pireu 3-1 (25-18, 25-18, 14-25, 25-15) și 15-13 în setul de aur
CSMB: Giulia Pincerato 2 pct, Roxana Bacșiș 13 pct, Tamara Susic 9 pct, Georgiana Faleș 4 pct, Mariya Karakasheva 12 pct, Jasna Majstorovic 12 pct și Jole Ruzzini (libero). Au mai jucat: Diana Tătaru, Adina Roșca 1 pct, Diana Cărbuneanu 1 pct și Laura Pihlajamaki. Antrenor: Bogdan Paul
Olympiacos: Stylani Christodoulou 4 pct, Gabriela Tsvetanova 12 pct, Akaterina Giota 4 pct, Georgia Lamprousi 14 pct, Ana Lazarevic 9 pct, Nadzeya Malasai 11 pct și Areta Konomi (libero). Au mai jucat: Manolina Konstantinou, Konstantina Vlachaki, Angeliki Emmanouilidou 1 pct și Areti Teza. Antrenor: Branko Kovacevic