Victorie pentru juniorii U17 in debutul sezonului 2017-2018

Divizia Nationala de Juniori U17 la rugby a debutat sambata, 30 septembrie 2017, iar juniorii CSM Bucuresti au reusit o victorie categorica in fata echipei din Buzau cu 44-0.

Cu sapte echipe la start, juniorii CSMB au jucat in prima etapa cu Gloria Buzau, meci programat de la ora 13.00, pe stadionul Constructorilor din Buzau.

Pe tot parcurusl meciului, CSM Bucuresti a fost echipa mai buna astfel ca, pana la pauza, scorul era 17-0.

In repriza a doua, juniorii U17 au mai inscris 27 de puncte pe tabela pentru a stabili scorul final al partidei, 44-0.

S-au marcat opt eseuri prin: Stefan Iulian Suciu, Ionut Alexandru Vara, Andrei Dospina, Andrei George Danila, Mihai Catalin Marin, Ionut Alexandru Pirvu si doua reusite prin Sorin Gabriel Doarca, Andrei Rares Pauna si Cristian Vasile fiind responsabili cu transformarile.

Pentru juniorii U17 ai CSM Bucuresti urmeaza meciul programat pe 21 octombrie, 2017, impotriva celor de la FPS Focsani, meci disputat acasa.