Tigroaicele in Sferturile Cupei Romaniei. Handbal Feminin

CSM Bucuresti a obtinut o victorie categorica in „optimile” Cupei Romaniei, editia 2016-2017, invingand la scor pe U Cluj (42-26). Primul meci oficial dupa revenirea de la Budapesta – EHF Final 4 a fost unul fara istoric, tigroaicele marcand 25 de goluri pana la pauza. Antrenorul Per Johansson a rulat intreg lotul, cu tinerele Bazaliu si Dache prinzand minute importante de joc.

Per Johansson: „Nu am avut foarte mult timp la dispozitie pentru a pregati meciul, insa valoarea echipelor si-a spus cuvantul. Asteptam cat mai multi fani alaturi de noi la meciul de luni.”

CSM Bucuresti: Isabelle Gullden 4, Iulia Curea 3, Elena Dache 5, Camille Ayglon Saurina 7, Alina Iordache, Bianca Bazaliu 4, Aurelia Bradeanu 3, Linnea Torstensson 3, Carmen Martin, Oana Manea 2, Paula Ungureanu, Anastasiya Lobach 6, Majda Mehmedovic 2, Simone Bohme 3.

Pentru CSM Bucuresti urmeaza duelul din „sferturi” impotriva valcencelor de la HCM, luni 15 mai, ora 19.00, la Sala Rapid din capitala.