Tigroaicele calificate in Finala Cupei Romaniei. Handbal Feminin

CSM Bucuresti s-a calificat in cea de-a treia finala consecutiva in Cupa Romaniei dupa o victorie clara in fata CSM Unirea Slobozia (28-37). Pentru a castiga Trofeul, Tigroaicele vor trebui sa treaca de SCM Craiova, in finala programata maine, 20 mai, cu incepere de la ora 17.00.

In ciuda absentelor lui Carmen Martin si Gnonsiane Niombla si a unui inceput de meci mai slab, (0-3 in minutul 3), Tigroaicele au intrat in ritmul partidei si au intrat la pauza cu un avantaj de 5 goluri (13-18). In repriza a doua, tinerele Bazaliu si Dache au marcat  8 goluri impreuna, iar Mica Bradeanu a devenit principala marcatoare a partidei (7 reusite).

CSM Bucuresti: Isabelle Gullden, Iuliea Curea 6, Elena Dache 3, Camille Ayglon Saurina 3, Iordache Alina , Bazaliu Bianca 5, Aurelia Bradeanu 7, Linnea Torstensson 4, Oana Manea 3, Paula Ungureanu , Anastasiya Lobach 2, Majda Mehmedovic 3, Jelena Grubisic , Simone Bohme 2