Salba de medalii pentru tinerii atleti ai CSM Bucuresti la Campionatele Nationale

In data de 05-06.08.2017 au avut loc Campionatele Nationale de Juniori 1 etapa finala, in Bucuresti, pe stadionul Iolanda Balas Soter, unde clubul nostru a concurat cu un numar de 16 atleti, care au obtinut urmatoarele rezultate: 4 medalii de aur, 3 medalii de argint si 1 medalie de bronz.

Mihaela Marasescu sef birou Atletism CSM Bucuresti : “Sunt mandra ca si de aceasta data sportivii sectiei de atletism  ne-au adus un palmares de 4 medalii de aur, 3 medalii de argint si 1 medalie de bronz, demonstrand astfel tuturor ca sunt cu adevarat performeri; pe care noi ii sustinem si ii promovam in cadrul sectiei noastre la adevarata lor valoare. Le multumim pe acesta cale tuturor si le uram vacanta placuta!”

REZULTATE Campionatul National de Juniori 1 etapa finala

Ivan Madalina – sector 2

Popescu Maria Lena – lungime – 5.23m – locul 6

 

Oprea Doru – sector 4

Raducanu Cristian Lucian – prajina – 3.50m – locul 3

Cernat Andrei – lungime – 5.98m – locul 10

Capraroiu Teodor – sector 5

Anton Bianca Georgiana – 200mp – 26.05s – locul 4

Anton Bianca Georgiana – 400mp – 57.69s – locul 6

Popovici Adrian Miomir – sector 6

Stoica Mirel Cristian – 100mp – 10.83s – locul 1

Strugaru Andrei George – 110mg – 15.50s – locul 5

Dinu Ana Alexandra – 100mg – 16.03s – locul 4

Dinu Ana Alexandra – lungime – 4.75m – locul 11

 

Rosca Alin

Tirca Alexandra Valentina – 100mp – 13.32s – locul 19

Tirca Alexandra Valentina – 200mp – 27.29s – locul 11

Nazarie Georgeta

Circiogel Adina Elena – 400mp – 57.35s – locul 4

Circiogel Adina Elena – 200mp – 26.36s – locul 6

Andrei Maria

Pislaru Mihai Cristian – 400mp – 47.67s – locul 1

Pislaru Mihai Cristian – 200mp – 22.08s – locul 2

Alexandru Daria Ruxndra – 200mp – 28.58s – locul 23

Nica Cristian Florin – 200mp – 23.81s – locul 20

 

Andrei Florin

Nastasache Andrei Alexandru – 100mp – 11.43s – locul 8

Nastase David Iustin – 200mp – 21.94s – locul 1

Nastase David Iustin – 400mp – 48.06s – locul 2

Saceanu Alexandru Mihai – 400mp – 51.90s – locul 9

Baicu Raluca Stefania – 200mp – 28.97s – locul 30

 

1) Nastasache Andrei Alexandru + 2) Nastase David Iustin + 3) Pislaru Mihai Cristian + 4) Stoica Mirel Cristian – 4x100m – 42.74s – locul 2

1) Teodoru Alexandra Maria + 2) Anton Bianca Georgiana + 3) Neagu Nicoleta Lucia + 4) Circiogel Adina Elena – 4x400m – 3:55.45s – locul 1

 

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Abonare newsletter

Like & share