Sah. Cupa Municipiului Bucuresti – CCJ

Joi 01.06.2017  la Scoala 74 „Ienachita Vacarescu”  s-a desfasurat competitia anuala a centrului de copii si juniori a clubului nostru. Au participat 124 copii provenind de la grupele noastre de incepatori si mediu de pregatire.

A fost o competitie frumoasa, care s-a desfasurat pe 7 runde de sah, iar intrecerea care s-a dat intre copii a fost competitiva.

          -In acest an s-a observat un plus de valoare vis-a-vis de nivelul crescut de pregatire si de manifestare a copiilor. Au fost mult mai cuminti,afisand o atitudine cu tendinte de sportivi de performanta, abordand competitia la un mod foarte serios si profesionist, pentru nivelul lor. Am fost placut impresionata, in mod special de grupa de copii de 8 ani,vorbind de aceeasi atitudine sportiva si pozitiva, pe care am remarcat-o pentru o varsta atat de frageda.

          – O parte din acesti copii participanti la acest eveniment sunt nelegitimati,iar dupa aceasta competitie cei mai valorosi vor fi legitimati,cu perspectiva pentru sahul de performanta. In aceasta categorie se regasesc in jur de 30 de copii care vor fi legitimati la CSM Bucuresti.

         – Am facut premierea pe 4 categorii de varsta si anume:

                      -6-8 ani –fete-baieti

                      -8-10 ani – fete-baieti

                      -10-12 ani –fete -baieti

                      – 12 -14 ani –fete-baieti

         – Au fost prezenti la eveniment staff-ul sectiei :

Antrenori: Ulian Bogdan –antrenor  sect.1 si arbitru sef

                 Nuta Dan – antrenor sect.2

                 Tanase Florin –antrenor sect.3

                 Moise Aurel –antrenor sect.4

                 Radulescu Corneliu –antrenor sect.5

                 Georgescu Ioan –antrenor sect.6

                 Berbec Sorin – profesor Scoala 74-sect.4 (gazda competitiei)

Sef compartiment SAH – Prof. Popescu Maria

Observatii:

– De remarcat anul acesta, au fost 2 pitici : Ulian Sophia Ilinca -5 ani si Savu Vicentiu Dorian -4 ½ ani, care au demonstrat ca la o varsta foarte frageda,stiu sa joace sah destul de bine, demonstrand o pasiune deosebita pentru jocul de sah si cu siguranta vor fi viitori performeri ai CSM Bucuresti.

 

 

 

 

 

Clasament final dupa 7 runde- categoria 8 ani si sub 8 ani

Loc Nr.start Numele FED Rtg.  TB1   TB2   TB3 
1 1 III Paunescu Stefan-Vlad ROU 1113 6,5 0,0 23,5
2 2 Bibis Vlad-Andreas ROU 1001 6,0 0,0 22,5
3 36 Stoica Sebastian-Andrei Rou 1001 5,5 0,0 22,0
4 18 Kogalniceanu Teodor-Stefan Rou 1001 5,5 0,0 18,5
26 Militaru Andreea-Elena Rou 1001 5,5 0,0 18,5
6 33 Savu Victor-Xavier ROU 1001 5,0 0,0 22,0
7 45 Vrabie Oana-Simona ROU 1001 5,0 0,0 19,0
8 22 Loloiu Ioan-Sebastian Rou 1001 5,0 0,0 18,0
9 20 Lia Andrada Rou 1001 4,5 0,0 21,0
10 25 Matei Tobias Rou 1001 4,5 0,0 17,5
11 32 Sava Luca-Mihail Rou 1001 4,5 0,0 16,5
12 4 Braileanu Cristina-Maria Rou 1001 4,0 0,0 23,5
13 5 Ciochir Petru-Cristian Rou 1001 4,0 0,0 20,5
14 23 Mandru Filip Rou 1001 4,0 0,0 20,0
15 40 Toma Valeriu Rou 1001 4,0 0,0 19,5
16 13 Dusmanu Alexandru Rou 1001 4,0 0,0 18,5
17 29 Moldoveanu Iannis-Stefan Rou 1001 4,0 0,0 18,0
18 21 Lica Matei-Constantin Rou 1001 4,0 0,0 18,0
38 Teodorescu Alexandru Rou 1001 4,0 0,0 18,0
20 10 Cristescu Stefan Rou 1001 4,0 0,0 18,0
21 6 Constantin Alexandru-Stefan Rou 1001 4,0 0,0 17,0
22 24 Margarit Andrei Rou 1001 3,5 0,5 20,0
23 8 Craciun Eduard Rou 1001 3,5 0,5 18,5
24 3 Bochis David-Andrei Rou 1001 3,0 0,0 21,0
25 15 Ene Teodor Rou 1001 3,0 0,0 19,5
26 11 Dumitru Eduard-Andrei Rou 1001 3,0 0,0 19,0
27 35 Stan Gabriel Rou 1001 3,0 0,0 16,0
28 42 Usuc Victor Rou 1001 3,0 0,0 15,5
29 37 Taicutoiu Adriana-Ionela ROU 1001 3,0 0,0 15,0
30 19 Levi Adrian Rou 1001 3,0 0,0 14,5
31 14 Ene Stefania Rou 1001 3,0 0,0 14,5
32 16 Ion David-Mihnea Rou 1001 3,0 0,0 14,5
33 17 Ionita Cristian Sorin Rou 1001 2,5 0,0 16,0
34 43 Visinescu Gabriel Rou 1001 2,5 0,0 14,5
35 9 Cristescu Sebastian Rou 1001 2,5 0,0 14,0
36 30 Prodan Ionut-Valentin Rou 1001 2,5 0,0 13,5
37 41 Ulian Sophia-Ilinca ROU 1001 2,5 0,0 13,0
38 7 Constantin Ionel-Renato Rou 1001 2,5 0,0 12,5
39 31 Radu Lucas Rou 1001 2,5 0,0 12,0
40 34 Simion Catalin Rou 1001 2,0 0,0 17,5
41 44 Visinescu Mihail Rou 1001 2,0 0,0 16,5
42 46 Savu Vicentiu-Dorian ROU 1001 2,0 0,0 12,5
43 28 Mirea Alina Rou 1001 1,5 0,0 14,0
44 39 Tescarau Radu-Giany Rou 1001 1,5 0,0 13,5
45 27 Mincu Andreea-Gabriela Rou 1001 1,5 0,0 13,0
46 12 Dumitru Mihaela Rou 1001 1,5 0,

 

 

Clasament final dupa 7 runde- 10 ani

Loc Nr.start Numele FED Rtg.  TB1   TB2   TB3 
1 40 Toma Iustin Rou 1001 7,0 0,0 23,0
2 27 Nicodim Stefan Rou 1001 6,0 0,0 19,0
3 4 Andrei Ionut-Cristian Rou 1001 5,5 0,0 19,0
4 36 Rotunjanu Radu-Andrei Rou 1001 5,0 0,0 24,0
5 7 Baba Teodor-Gabriel Rou 1001 5,0 0,0 22,5
6 5 Antonescu Radu Rou 1001 5,0 0,0 22,5
7 25 Munteanu George-Daniel Rou 1001 5,0 0,0 20,0
8 2 IV Armeanu Sebastian-Matei-Nicol ROU 1028 5,0 0,0 19,0
9 32 Pitulice Lucas Rou 1001 4,5 0,0 21,0
10 1 IV Sprinceana Nicolae-Sorin ROU 1043 4,0 0,0 22,5
11 38 Secui Alexandru-Andrei Rou 1001 4,0 0,0 19,5
12 6 Arsene David-Mihai Rou 1001 4,0 0,0 19,5
13 31 Parfene David Rou 1001 4,0 0,0 19,0
14 26 Muschet Radu-Vladut Rou 1001 4,0 0,0 19,0
15 29 Pandra David Rou 1001 4,0 0,0 17,5
16 22 Marinescu Sergiu-Maximilian Rou 1001 4,0 0,0 15,5
17 20 Jarnea Cristian Rou 1001 4,0 0,0 15,5
18 35 Predescu Mihai-Catalin ROU 1001 3,5 0,0 18,5
19 23 Micu Mario-Andrei Rou 1001 3,5 0,0 17,5
30 Pantiru David Rou 1001 3,5 0,0 17,5
21 24 Muller Maria Rou 1001 3,5 0,0 17,5
22 17 Grosu David Rou 1001 3,5 0,0 15,0
23 13 Doinea Andrei-Emanoil Rou 1001 3,0 0,0 18,0
24 33 Popescu Ilinca Rou 1001 3,0 0,0 17,0
25 12 Deneanu George-Dan-Cristian Rou 1001 3,0 0,0 17,0
26 37 Sacuiu Teodora-Isabelle Rou 1001 3,0 0,0 15,5
27 28 Oana Radu Rou 1001 3,0 0,0 14,5
28 3 Albei Ana-Maria Rou 1001 3,0 0,0 14,5
29 9 Bradoaia Andrei ROU 1001 2,5 0,0 18,5
30 8 Beserman Matei Rou 1001 2,5 0,0 17,0
31 39 Strainu Andrei Rou 1001 2,5 0,0 15,5
32 34 Popescu-Pasarea Dragos-Florin ROU 1001 2,5 0,0 14,5
33 10 Cazangiu Rares Rou 1001 2,5 0,0 13,0
34 19 Isar Petru Rou 1001 2,5 0,0 12,5
35 14 Filimon Vasilica-Ionela Rou 1001 2,0 0,0 14,0
36 15 Gheorghe Rafael-Valentin Rou 1001 2,0 0,0 13,0
37 21 Lea Natalia Rou 1001 2,0 0,0 12,5
38 11 Decianu Maria Rou 1001 1,5 1,0 13,0
39 16 Gherasim Victoria-Alexandra Rou 1001 1,5 0,0 15,0
40 18 Ionita Radu-Gabriel Rou 1001 0,5 0,0 12,0

 

Clasament final dupa 7 runde – 12- 14 ani

Loc Nr.start Numele FED Rtg.  TB1   TB2   TB3 
1 20 Predescu Ionut-Andrei ROU 1001 6,0 0,0 21,5
2 29 Virgolici Diana-Maria ROU 1001 5,5 0,0 21,5
3 3 IV Agache Andrei ROU 1078 5,0 0,0 22,0
4 1 III Mihalea Andrei-Tudor ROU 1160 5,0 0,0 21,5
5 8 Badea Catalin-Constantin ROU 1001 5,0 0,0 19,0
6 4 IV Chiraches Andrei-Rares ROU 1031 5,0 0,0 17,5
7 22 Silvester Eduard-Alex Rou 1001 4,5 0,0 21,0
8 5 IV Mogildea Alexandru ROU 1026 4,5 0,0 18,5
9 2 III Voicu Claudiu-Cristian ROU 1104 4,0 0,0 24,0
10 26 Toma Ciprian Rou 1001 4,0 0,0 20,0
11 10 Catana-Negreanu Maria Rou 1001 4,0 0,0 18,5
12 25 Teodorescu Eduard ROU 1001 4,0 0,0 17,0
13 6 Andrei Mihaela Rou 1001 4,0 0,0 17,0
14 16 Dura Nathanael Rou 1001 4,0 0,0 14,5
15 12 Constantinescu Stefan Rou 1001 3,5 0,0 18,5
16 24 Taicutoiu Larisa-Gabriela ROU 1001 3,5 0,0 16,5
17 19 Muscalu Alexandru Rou 1001 3,0 0,0 18,5
18 17 Ivan Eric-Marcus Rou 1001 3,0 0,0 18,0
19 15 Druga Andra-Madalina ROU 1001 3,0 0,0 17,0
20 7 Asaftei Darius-Valentin Rou 1001 3,0 0,0 17,0
21 23 Stancu Andrei-Teodor Rou 1001 3,0 0,0 15,0
22 28 Tunguna Maria-Beatrice Rou 1001 3,0 0,0 14,0
23 11 Catana-Negreanu Petru Rou 1001 3,0 0,0 13,0
24 27 Tudoroiu Carmen-Mihaela ROU 1001 2,5 1,0 14,0
25 9 Banuta Alexandru Rou 1001 2,5 0,0 12,0
26 21 Sauciuc Bianca Rou 1001 2,0 0,0 15,5
27 18 Manea Alex-Aurelian Rou 1001 2,0 0,0 14,5
28 14 Dioaca Bogdan-Alexandru Rou 1001 2,0 0,0 10,5
29 13 Dinu Ionut-Alexandru Rou 1001 1,5 0,0 13,0

 

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Abonare newsletter

Like & share