Rugby. O zi mai putin reusita in Cupa Regelui: Timisoara Saracens – CSM Olimpia 47-15

Rugbiștii de la CSM Olimpia București au pierdut sâmbătă la Timișoara, în cel de-al doilea meci susținut în Cupa Regelui. Gazdele de la Saracens RCM UVT s-au impus cu 47-15 (26-10), la finele unui meci cu nouă eseuri: șapte pentru Timișoara și două pentru Tigri. CSM Olimpia a pus primele puncte pe tabelă, printr-o lovitură depedeapsă executată de Taljard, însă  Sarazinii s-au dezlănțuit și au marcat patru eseuri consecutive. Înainte de pauză, Fahiua a adus primul eseu pentru CSM București, convertit de Stătulescu: 26-10 (la pauză).
Gazdele au controlat și partea a doua, superioritatea lor concretizându-se prin încă trei eseuri. Pe final, Tigrii au redus din diferență prin eseul marcat de George Tudor. În urma acestui rezultat, Timișoara Saracens s-a instalat pe primul loc al Grupei A în Cupa Regelui, cu maximum de puncte (10), urmată de CSM Olimpia (5p) și de Dinamo București (0p). Primele două clasate după jocurile tur-retur se califică în semifinale.