Handbal. Tigrii bifeaza o noua victorie in deplasare

Handbaliștii pregătiți de Zvonko Shundovski continuă seria victoriilor din 2017! În etapa a XIX-a a Ligii Zimbrilor, CSM București s-a impus în deplasare în fața echipei CSM Satu Mare, scor 28-24 (13-9), și urcă pe locul 4!

Echipa din Satu Mare a început meciul mai motivată, conducând cu 2-0 în debutul partidei. În minutul 17, la scorul de 6-5 pentru gazde, „tigrii” au schimbat ritmul și au înscris 4 goluri consecutive. Până la pauză, handbaliștii de la CSMB au mărit avantajul, astfel încât tabela indica 9-13. În partea a doua, bucureștenii au menținut o distanță liniștitoare față de echipa adversă, iar partida s-a încheiat cu scorul de 28-24 în favoarea oaspeților.

CSM Bucuresti: Saurina 7, Negru 6, Georgievski 5, Aslanian 4, Novanc 4, Marijanac 1, Stamate 1, Șomlea, Humet, Roșu, Bernatonis, Stavrositu, Mănescu, Rotaru.

Pentru CSM Satu Mare au înscris: Morar 5, Mureșan 4, Munea 4, Suciu 2, Kampar 2, Rogoz 2, Cioroiu 1, Mateș 1, Bejinariu 1, Pogyina 1, Olah 1.

Următoarea partidă a „tigrilor” se va disputa joi, 23 februarie, de la ora 18:00, la Sala Rapid, împotriva echipei AHC Potaissa Turda.