Handbal masculin. Victorie pentru „tigri” la Focsani

Handbalistii pregatiti de Zvonko Shundovski au debutat cu o victorie importanta la Focsani, la reluarea Ligii Zimbrilor. CSM Bucuresti s-a impus cu scorul de 33-24 (18-12) si ramane pe locul 5 in clasament, la 5 puncte diferenta de podium.

„Tigrii” au marcat rapid doua goluri pe fondul greselilor echipei din Focsani, desprinzandu-se la 2-0 in minutul 3. Cu un Guillame Saurina in zi mare, „tigrii” au intrat la cabine cu 6 goluri in favoarea lor. Dupa pauza, avantajul s-a majorat, Iancu avand cateva parade reusite, astfel incat scorul final a fost de 33-24. La aceasta partida, antrenorul Zvonko Shundovski a avut ocazia sa ruleze tot lotul disponibil, intreaga echipa avand o evolutie extrem de buna.

Pentru CSM Bucuresti au jucat Iancu, Blazevic – portari, Saurina 9, Georgievski 5, Humet 4, Negru 4, Marijanac 3, Rosu 2, Bernatonis 1, Stavrositu 1, Novanc 1, Constantinescu 1, Rotaru 1, Aslanian 1, Somlea, Stamate.

Pentru CSM Focsani 2007 au inscris: Nastasie 7, Miroiu 4, Tutu 4, Rata 4, Ragea 1, Neata 1, Mocanu 1, Enache 1 si Eros 1.

Urmatoarea partida a „tigrilor” se va disputa pe teren propriu in Sala Rapid impotriva echipei CSA Steaua Bucuresti, duminica, 12 februarie, ora 15.