Handbal masculin. Victorie de final de an: 32-27 cu Minaur, in optimile Cupei Romaniei

Tigrii au încheiat anul cu un nou succes. Handbaliștii antrenați de Zvonko Shundovski s-au impus pe teren propriu, vineri, în manșa unică a optimilor Cupei României: CSM București – HC Minaur Baia Mare 32-27 (15-17).

Apropierea vacanței i-a făcut pe Tigri să-și găsească ritmul un pic mai greu, în special în apărare. În prima repriză, oaspeții au condus chiar și cu 5 goluri, 7-12, dar CSM București a revenit după pauză, când s-a desprins decisiv.

CSM București: Iancu, Blazevic – Negru 6, Stamate 5, Milosevic 5, Sîncelean 4, Humet 3, Mojsovski 3, Constantinescu 2, Marijanac 2, Rotaru 2, Pătru, Stavrositu, Răpciugă, Ungureanu. Antrenor Zvonko Shundovski.

Handbaliștii intră în vacanță, Liga Națională urmând să se reia în februarie.