Handbal masculin. Tigrii, primul pas spre semifinalele Ligii Nationale

Tigrii au început cu o victorie normală sfertul de finală play-off cu HC Adrian Petrea Reșița. Sâmbătă, la Sala Rapid, CSM București s-a impus cu 30-29 (16-15). Următoarea partidă se va desfăşura pe 29 aprilie la Reşiţa. În semifinale se califică echipa care acumulează prima două victorii.

CSM a început în forță, 9-4 (min. 11) și 11-6 (min. 15), dând impresia că va câștiga detașat întâlnirea. Oaspeții au revenit însă în joc și au reușit să egaleze în minutul 28, scor 14-14. Tigrii au intrat în avantaj la cabine, grație unui gol marcat pe contraatac de Nicu Negru, în chiar ultima secundă.

Repriza a doua a fost similară cu prima. Din nou CSMB s-a desprins la 4-5 goluri, ultima diferență consistentă fiind 30-26, cu trei minute înainte de final. Oaspeții au marcat de trei ori consecutiv, fără să poată pune în pericol victoria Tigrilor.

CSMB: Iancu, Blazevic – Negru 12, Kostadinovic 7, Milosevic 5, Humet 3, Mojsovski 1, Marijanac 1, Rotaru 1, Stamate, Militaru, Stavrositu, Novanc, Simovic, Răpciugă, Constatinescu. Antrenor: Zvonko Shundovski.