Handbal masculin. Prima victorie pentru echipa de tineret

Prima deplasare din acest sezon a adus și primele 3 puncte în contul echipei de tineret a CSM București. Formația pregătită de Cristian Gherman și Alexandru Cristea a învins la scor, 46-19, echipa CSM Cimentul Bicaz, într-o partidă ce a contat pentru etapa a II-a a Diviziei A la handbal masculin. Moldovenii au contat doar până în minutul 20, când „tigrii” au început să se desprindă. După prima repriză, tabela indica 23-14 pentru CSMB. În cea de-a doua parte a meciului, handbaliștii noștri au primit doar 5 goluri și au înscris alte 23.
„Băieții au avut poftă de handbal astăzi. Au jucat toți extraordinar și s-a evidențiat echipa, nu un jucător anume”, a declarat Dănuț Bizău, director tehnic al echipei de tineret.
În etapa următoare, „tigrii” joacă acasă, împotriva echipei ACS Atletico Alexandria. Meciul va avea loc duminică, 20 septembrie, la Sala „Lucian Grigorescu” (Floreasca) din București.