Handbal masculin. Live score. Tigrii joacă de la ora 20:00 returul cu Bregenz, în Cupa EHF

Handbaliștii de la CSM București dispută astăzi în deplasare returul cu Bregenz Handball (Austria), contând pentru turul II al Cupei EHF. Tigrii antrenați de Zvonko Shundovski s-au impus în manșa tur cu 28-24 și sunt deciși să facă un meci bun și în returul de azi, de la ora 20:00.
În tabăra CSMB atmosfera este una optimistă, chiar dacă pe lista indisponibililor s-a mai adăugat un nume. Extrema Milos Kostadinovic a fost nevoit să se opereze după accidentarea suferită în meciul tur cu Bregenz, iar CSMB a rămas fără niciun jucător specializat pe extrema dreaptă. Tibi Constantinescu lipsește de ceva timp de asemenea în urma unei probleme medicale. Chiar și așa, CSMB nu se gândește decât la calificarea în turul III al Cupei EHF.
Siteul csmbucuresti.ro va ține la curent cu evoluția scorului la meciul de la Bregenz.

UPDATE 1:
Cele două loturi anunțate de antrenori la ședința tehnică sunt compuse din următorii jucători:

CSM Bucuresti: Ionuț IANCU, Mario BLAZEVIC, Linus PERSSON, Valentin PATRU, Krsto MILOSEVIC, Marko SIMOVIC, Robert MILITARU, Marius STAVROSITU, Javier HUMET, Marius NOVANC, Ramon SOMLEA, Sasa MARIJANAC, Nicusor NEGRU, Adrian ROTARU, Nicolae UNGUREANU, Iulian STAMATE. Antrenori: Zvonko Shundovski și Marko Isakovic.

Bregenz Handball: Goran ALEKSIC, Amadeus HEDIN, Lukas FRUHSTUCK, Sebastian BURGER, Bojan BELJANSKI, Jurgen SUPPANSCHITZ, Julian RAUCH, Marian KLOPCIC, Patrick HAUSLE, Nico SCHNABL, Ante ESEGOVIC, Sebastian OBWEXER, Clemens GANGL, Alexander WASSEL, Tobias WARVINE, Espen Lie HANSEN. Antrenori: Robert Hedin si Matthias Gunther.

Arbitri: Madsen/Mortensen (DEN)
Delegat EHF: Urs Maibach (SUI)

UPDATE 2:
Au mai rămas cinci minute până la fluierul de start. În sala din Bregenz sunt prezenți aproximativ 700 de spectatori.

UPDATE 3:
A început partida dintre CSM Bucuresti și Bregenz Handball. „Tigrii”, echipați în albastru, atacă de la stânga la dreapta. Primul 7 aliniat de Shundovski este compus din: Iancu – Negru, Milosevic, Marijanac, Humet, Simovic, Novanc
7-le echipei gazdă este format din Aleksic – Hansen, Beljanski, Rauch, Fruhstuck, Wassel, Warvne

Min 1: 0-1, înscrie Milosevic cu un sut de la 9m
Min 1: paradă a lui Iancu în fața lui Wassel din poziție de 1 la 1
Min 2: fault în atac al pivotului Marius Novanc
Min 2: Fruhstuck egalează la 1, după ce Hansen tinteste bara la aceeasi fază
Min 3: 2-1 Wassel înscrie rapid pe contraatac și „elefanții” din Bregenz preiau conducerea;
Min 6: 3-1 Hansen marchează cel de-al treilea gol al echipei din Bregenz
Min 7: 3-2 gol Novanc după o angajare perfectă a lui Marijanac
Min 8: 4-2 Warvne înscrie printr-o aruncare de pe picioare
Min 9: Bregenz se desprinde la 3 goluri, după golul din contraatac al lui Wassel
Min 11: 6-2, gol Warvne, și e momentul în care Zvonko Shundovski cere timp de odihnă pentru CSM București
Min 12: 6-3 înscrie Marko Simovic din extremă dreapta
Min 13: Robert Militaru este sancționat cu cartonașul galben după un fault la Warvne
Min 14: 6-4, gol superb inscris de Nicușor Negru, ajuns în poziția de coordonator
Min 16: 7-4 înscrie Rauch pe faza a doua
Min 18: 7-5, Simovic îl angajează din săritură pe Stamate, care marchează
Min 18: Wassel mărește din nou diferența la 3 goluri
Min 19: Simovic este eliminat 2 minute după o intervenție dură asupra lui Fruhstuck
Min 21: 9-5, „elefantii” creează superioritate pe partea dreaptă și înscriu prin Rauch
Min 22: 9-6, Stamate înscrie din pasa lui Milosevic
Min 23: 10-6, același Rauch înscrie la colțul scurt al porții apărate de Iancu
Min 24: 10-7, Humet il scoate la invaluire pe Simovic, care marchează din săritură
Min 25: 11-7, gol Esegovic de pe picioare
Min 26: paradă a lui Iancu în fața aceluiași Esegovic
Min 27: 11-8, gol Vali Pătru de pe faza a doua
Min 28: 12-8, Warvne găsește o breșă în apărarea noastră și înscrie
Min 29: 12-9, Stamate marchează rapid din pasa lui Nicu Negru

„Tigrii” încheie prima repriză în apărare, iar după 30 de minute, scorul este 12-9 pentru Bregenz Handball.

Repriza a doua începe tot cu CSMB în apărare, iar pentru a spera la o calificare în turul 3, diferența de 3 goluri nu trebuie să crească.

Min 31: O primă paradă bună a lui Ionuț Iancu în cea de-a doua parte, în fața lui Fruhstuck
Min 32: O nouă paradă a lui Iancu, de data aceasta în fața lui Hansen
Min 33: Nicu Negru reduce din diferență
Min 34: Marko Simovic primește o nouă eliminare temporară, după un fault asupra lui Hansen
Min 34: Același Hansen duce din nou diferența la 3 goluri, 13-10
Min 35: 13-11, Șomlea execută perfect o schimbare de direcție dreapta-stânga și înscrie
Min 35: 14-11, tot Hansen îl învinge pe Iancu
Min 37: 15-11, al treilea gol consecutiv pentru Hansen
Min 38: 15-12 – Apărarea perfectă și o faza a doua dusă ca la carte reduc din diferență. Autorul golului: Marko Simovic
Min 40: 15-13, înscrie Humet, iar antrenorul Robert Hedin cere primul time-out pentru echipa Bregenz
Min 41: 15-14, marchează Simovic
Min 42: 16-14, înscrie rapid Warvne
Min 43: 16-15, aruncare de la 7m pt CSMB după un fault în semicerc asupra lui Stamate. Înscrie Nicu Negru.
Min 57: Time-out CSM București
Min 57: 21-20, înscrie Simovic. Încă 2 minute și jumătate până la calificarea în turul 3!!
Min 58: 22-20, gol Warvne
Min 58: 22-21, aruncare de la 7m, obținută de Stamate, transformată de Negru
Min 59: 23-21, gol Warvne
Min 59: 23-22, Nicu Negru înscrie ultimul
CSM București se califică în turul 3 al Cupei EHF cu scorul general de 50-47. Nicușor Negru este desemnat „Cel mai bun jucător” al partidei. De partea cealaltă, premiul a fost câștigat de portarul Goran Aleksic.