Handbal masculin. CSM Bucuresti isi revine in Liga Zimbrilor: victorie la 10 goluri cu Fagaras

CSM București a legat pentru prima dată două victorii în Liga Zimbrilor, în acest sezon. După 20-19 cu Politehnica Timișoara, Tigrii s-au impus cu 26-16 pe terenul echipei CSM Făgăraș.

Echipa lui Zvonko Sundoski a intrat foarte bine în joc, reușind să se desprindă chiar după primele minute de joc. Gazdele s-au lovit de o apărare bine așezată, care a cedat de numai 5 ori în prima repriză (scor 13-5 la pauză). Lucrurile au funcționat și în partea secundă, chiar dacă CSMB nu a mai forțat. La final, echipa noastră s-a impus la o diferență de 10 goluri și s-a apropiat la 2 puncte de locul 5, ocupat de Steaua.

Liga Zimbrilor intră într-o pauză competițională de două săptămâni, iar la reluare este așteptat să reintre și Sasa Marijanac, care va debuta la începutul lunii noiembrie la naționala Bosniei.

CSM Făgăraș – CSM București 16-26 (5-13)

Iancu, Ciobanu, Blazevic – portari, Bernatonis 4, Georgieski 5, Saurina 1, Stavrositu, Constantinescu, Răpciugă, Novanc 1, Șomlea 7, Negru 2, Roșu 1, Rotaru 2, Aslanian 1, Mănescu 2