Handbal feminin. Victorie cu Cisnadie, 31-19, repetitie pentru Vardar

Handbalistele de la CSM București au început anul cu o victorie lejeră, obținută marți pe teren propriu (Sala Apollo). În etapa a 14-a, prima din retur, jucătoarele antrenate de Kim Rasmussen s-au impus cu 31-19 (19-6) în fața echipei Măgura Cisnădie, meciul fiind ultima repetiție înainte de debutul în Grupa Principală II a Ligii Campionilor. CSM București va juca sâmbătă în deplasare la Vardar Skopje (Macedonia).

Tigroaicele au început foarte bine meciul cu Măgura, cu o apărare perfectă, ceea ce a făcut ca în primele zece minute tabela să se modifice numai în dreptul echipei gazdă: 8-0. La fel a curs meciul și mai departe, cu 14-2 (min. 20) și 19-6 la pauză.

CSM a jucat fără Ana Paula Rodrigues, ușor accidentată, Line Jorgensen, operată la genunchi (va lipsi trei luni) și Fernanda da Silva.

CSM București: Jelena Grubisic, Mayssa Pessoa, Alina Iordache – portari; Isabelle Gullden 6, Aurelia Brădeanu 6, Carmen Martin 5, Iulia Curea 4, Oana Manea 4, Cristina Vărzaru 3, Bianca Bazaliu 2, Maria Fisker 1, Ekaterina Vetkova, Linnea Torstenson, Cristina Nan, Elena Nicula.