Handbal feminin. Victorie clara a junioarelor 1 la debutul in noul sezon

Echipa de handbal feminin – junioare 1 a debutat în stil de mare campioană în sezonul competițional 2015-2016. Prima înfruntare din acest sezon a „tigroaicelor” s-a disputat în Sala Floreasca și s-a încheiat cu o victorie categorică în fața celor de la Colegiul Tehnic Media din București, scor 36-22.

Deși lotul a suferit modificări considerabile în pauza dintre sezoane, jucătoarele au arătat că performanța din sezonul trecut nu a fost întâmplătoare și au respectat întocmai cerințele antrenorului Kasper Jensen. Pe fondul unei apărări agresive și al unui atac rapid, fără greșeală, handbalistele de la CSM București au luat un avans considerabil încă de la pauză, când conduceau cu 18-10.

În etapa a doua, disputată pe 13 septembrie, echipa de junioare 1 stă. Următorul meci al „tigroaicelor” va avea loc duminică, 20 septembrie, când CSM București va da piept cu ASC Șc. 181 SSP București.