Handbal feminin. A doua victorie: CSM Bucuresti – Alba Sebes 36-25

Campioanele de la CSM București și-au asigurat cea de a doua victorie în noul sezon al Ligii Naționale. Jucătoarele antrenate de Mette Klit s-au impus miercuri pe teren propriu cu scorul de 36-25 (19-13) în fața nou-promovatei HC Alba Sebeș, la finele unui meci care a avut istoric până la jumătatea primei reprize. După minutul 20, Tigroaicele și-au impus superioritatea, distanțându-se constant pe tabelă. În partea a doua, CSMB a jucat și la spectacol, Cristina Vărzaru și Maria Fisker marcând goluri de efect.

CSM București: Alina Iordache (a apărat tot meciul), Mayssa Pessoa (portari) – Isabelle Gullden 6, Iulia Curea, Fernanda Da Silva, Line Jorgensen 3, Cristina Vărzaru 3, Bianca Bazaliu 1, Aurelia Brădeanu 1, Cristina Nan, Ecaterina Vetkova 2, Carmen Martin 6, Oana Manea 4, Maria Fisker 6, Elena Nicula 2, Deonise Fachinello 2.

Sâmbătă, 5 septembrie (ora 13:30), CSM București va juca în deplasare cu Rapid USR Metrou, în etapa a treia a Ligii Naționale.