Handbal feminin. A 17-a victorie a sezonului: 34-27 la Braila

Handbalistele antrenate de Kim Rasmussen și-au trecut în cont un nou succes în Liga Națională, al 17-lea consecutiv din acest sezon: Dunărea Brăila – CSM București 27-34 (13-13).

Tigroaicele au început bine, au condus cu 3-1, dar gazdele au revenit și au păstrat prima repriză în echilibru. După pauză, valoarea campioanelor a făcut diferența. CSM s-a distanțat la 18-14 și 21-15, ținând apoi sub control evoluția scorului.

CSM București: Pessoa, Grubisic, Iordache – portari; Gullden 6, Curea 3, Da Silva 3, Rodrigues 2, Vărzaru 6, Bazaliu 1, Brădeanu 1, Torstensson 1, Vetkova 2, Martin 5, Manea 4, Nan, Nicula.

CSM București are punctaj maxim din 17 meciuri, 51 de puncte (golaveraj +164) și va juca în etapa viitoare acasă, pe 1 februarie, cu HC Zalău (Sala Rapid, ora 19:30).