ATLETISM: CUPA DE IARNA – JUNIORI

In zilele de 9 si 10 decembrie a.c. s-a desfasurat,  in Sala de Atletism din cadrul Complexului sportiv Lia Manoliu din capitala, “Cupa de Iarna” pentru Juniori, categoriile 1,2 si 3, competitie la care au participat peste 400 de sportivi.

Atletii de la CSM Bucuresti au luat cu asalt podiumul, la aproape toate probele desfasurate in concurs.

Rezultate obtinute in functie de coordonatori:

 

ROSCA LIVIU

TARCA ALEXANDRA – 200m – LOCUL 2 – JUN 3

RADU MARIUS – LUNGIME -5,78m – LOCUL 2 – JUN 1

 

POPOVICI MIOMIR

STOICA CRISTIAN – 200m – LOCUL 1- JUN 3

FLORIAN DARIUS- 60mg – 8,55 – LOCUL 1 – JUN 3

STRUNGARU ANDREI – 60mg – 8,54 – LOCUL 1- JUN 2

SARBU DIANA – TRIPLUSALT – 11,25m – LOCUL 1 – JUN 3

FLORIAN DARIUS – LUNGIME – 5,86m – LOCUL 1- JUN 3

MIHAILESCU SERBAN – TRIPLUSALT – 12,80 m – LOCUL 2 – JUN 2

SARBU DIANA – 60mg – 9,62 – LOCUL 3 – JUN 3

ANDU GABRIEL – 60mg – 9,87 – LOCUL 3 – JUN 3

DIACONESCU TEODORA – 60mg – 9,47-  LOCUL 3 – JUN 2

MIHAILESCU SERBAN – 60mg – 9,00 – LOCUL 3 – JUN 2

BARIZI DIANA – TRIPLUSALT – 10,57 m – LOCUL 3 – JUN 3

FLORIAN DARIUS – TRIPLUSALT – 11,90 m – LOCUL 3 – JUN 3

BARITZI OLGA -LUNGIME – 4,88m – LOCUL 3 – JUN 3

DIACONESCU TEODORA – 60m – 8,48 –  LOCUL 5 – JUN 2

DINU ANDREI – 60mg – 10,01 – LOCUL 4 – JUN 3

GRIF OANA – 60mg – 10,14 – LOCUL 5 – JUN 3

PAVEL DIANA – 60mg -10,69 – LOCUL 6 – JUN 3

GRIF OANA – TRIPLUSALT – 9,91 m – LOCUL 6 – JUN 3

GOGU DANA –  TRIPLUSALT – 9,67 m – LOCUL 8 – JUN 3

GOGU DANA – LUNGIME – 4,13 m – LOCUL 9 – JUN 3

SANDU GABRIEL – TRIPLUSALT – 11,01 m – LOCUL 7 – JUN 3

 

SIMA DUMITRU

CERNAT ANDREI – 60mg – 9,84 – LOCUL 2 – JUN 3

CERNAT ANDREI – LUNGIME – 5 ,79 m – LOCUL 2 – JUN 3

CERNAT ANDREI – TRIPLUSALT – 12,46 m – LOCUL 3– JUN 3

RADUCANU CRISTIAN – PRAJINA – 3.10 m – LOCUL 3 – JUN 3

BUZATU ALEXANDRA – GREUTATE – 8,60m – LOCUL 3 – JUN 3

BULBOREA ALEXANDRU – GREUTATE – 13,94m – LOCUL 4 – JUN 1

TRIFAN ANA MARIA – LUNGIME – 4,41m – LOCUL 8 – JUN 3

 

IVAN MADALINA

CRETU GINA – GREUTATE – 5,51 m – LOCUL 7 – JUN 3

 

MARIA ANDREI SI FLORIN ANDREI

ANDREI  NASTASACHE – 60m – 7.17 – LOCUL 2 – JUN 2

DAVID NASTASE – 400m – 50.81 –  LOCUL 2 – JUN 2

RADU CIOCANESCU – 400m – 53.59 – LOCUL 3 – JUN 2

NICOLETA  NEAGU – 400m – 61.63 – LOCUL 1 – JUN 3

RALUCA  BAICU – 400m – 63.88 – LOCUL 3 – 400 M – JUN 3

ANDREEA NEAGU – 800m – 2.23.55 min – LOCUL 1 – JUN 2

MIHAI PISLARU – 200m -22.96 – LOCUL 1 – JUN 2

DAVID NASTASE – 800m – 2.00.38 min – LOCUL 1 – JUN 2

ANDREI NASTASACHE – 200m – 23.43 – LOCUL 2 – JUN 2

NICOLETA NEAGU – 800m – 2.25.33 min – LOCUL 2 – JUN 3

 

In imediata apropiere a podiumului s-au mai aflat: RALUCA BAICU – 200m – LOCUL 4 si ALEXANDRU SACEANU – 200m – LOCUL 5

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Abonare newsletter

CITIȚI ÎN CONTINUARE

Like & share