Atletism. CSMB – opt medalii la Campionatele Nationale, dintre care patru titluri. Marian Oprea – Cupa de Cristal

Secția de atletism a CSM București a încheiat ediția 2016 a Campionatelor Naționale de sală cu rezultate remarcabile. În competiția seniorilor, Tigrii au urcat de opt ori pe podiumul de premiere, juătate dintre performanțe fiind titluri naționale.

După Marian Oprea (triplusalt) și Cătălin Câmpeanu (60 m), învingători în reuniunea de sâmbătă, duminică a fost rândul Tigrilor Adrian Vasile – locul 1 la lungime, cu un rezultat de 7,88 m și Cosmin Dumitrache – locul 1 la 60 metri garduri cu 7,89 secunde.

Prin rezultatul său de sâmbătă, 16,82 m la triplusalt, Marian Oprea a câștigat și Cupa de Cristal la masculin, trofeu ce recompensează cea mai bună performanță, conform tabelei internaționale (1145 pct).