Atletism. Cosmin Ilie Dumitrache, medalie de bronz la Campionatul Balcanic inainte de europene

Cu o săptămână înainte de Campionatele Europene indoor (3-5 martie), oraşul Belgrad a găzduit şi Campionatele Balcanice de atletism. Dincolo de verificarea potenţialului, competiţia a oferit şansa unor atleţi de a-şi realiza baremul pentru competiţia continentală.

Secţia de atletism de la CSM Bucureşti a fost reprezentată la Balcaniadă de trei sportivi, unul dintre ei obţinând o preţioasă medalie de bronz. Cosmin Ilie Dumitrache s-a clasat pe locul trei la 60 metri garduri, cu o performanţă de 7,87 metri. La lungime, Vasile Adrian s-a clasat pe locul 5, cu 7,43 metri, iar Marius Dumitrache a încheiat pe locul 7 concursul de la înălţime, cu 2,13 metri.

Cosmin Ilie Dumitrache va lua startul şi la Campionatele Europene de la Belgrad, care vor debuta vineri, 3 martie. De asemenea, CSMB va fi reprezentat și la feminin de Angela Moroșanu.